Крок до глибшого розуміння кризової психології
Два насичені навчальні модулі, шість днів інтенсивної роботи, десятки годин лекцій та практичних занять – 11 фахівчинь пройшли шлях до глибшого розуміння кризової психології, неврології та психопатології під час навчання у “Школі екстремальної та кризової психології”, що проходила з 2 по 4 та з 9 по 11 серпня в Олександрії. До навчання долучились психологині Олександрійської, Знамʼянської, Приютівської та Кременчуцької громад.
Андрій Фоменко, один з тренерів курсу, кризовий психолог і завідувач кафедри екстремальної та кризової психології Донецького державного університету внутрішніх справ говорить: “Раніше, у 2015-2016 роках, ми вважали, що психологам потрібно мати досвід бойових дій, щоб підтримувати людей в кризових ситуаціях. Зараз ми розуміємо, що у кожного та кожної свій досвід, іноді більш травматичний, ніж війна. Ви зрозумієте, що відбувається з людьми, як криза перерізає їх життя. Тому сміливіше ідіть допомагати”.
Завдяки ефективній роботі мультидисциплінарної команди тренерів, що складалася з психіатра, кризового психолога та невролога, учасниці навчання не лише заглибились у теорію, а й здобули практичні навички, які допоможуть їм надавати кваліфіковану психологічну допомогу в екстремальних ситуаціях. Активна взаємодія та численні запитання учасниць свідчать про їхню зацікавленість у темі. Вони значно покращили свої знання у розпізнаванні психічних розладів, наданні першої психологічної допомоги, роботі з людьми, які переживають втрату, та виявленні неврологічних наслідків психологічної травми.ʼ
“Дякую, що говорили про складні речі простими словами та до всього додавали приклади з практики. Також вдячна за нагадування про ресурсність, адже тільки маючи ресурс всередині ми можемо допомагати іншим”, - ділиться враженнями психологиня зі Знамʼянки Оксана Рац.
“Дякую тренерам за змістовне навчання, теорію та практичні вправи. За відповіді на запитання, акценти на важливе та ефективні вправи. Моє важливе усвідомлення — це грань між психологією та психіатрією. Відчуваю радість, натхнення, захоплення. Моя потреба нових знань, знайомств та розвитку впродовж життя задоволена завдяки вам”, - відгукується про навчання психологиня Олена Ніколаєнко.
Ми впевнені, що отриманий досвід дозволить учасницям навчання ще ефективніше підтримувати тих, хто цього потребує, і впроваджувати нові методи роботи у своїй практиці.
Захід організовано ГО "Важлива" в межах ініціативи "Сила жити: психологічна підтримка, відновлення, стійкість" завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту Розбудова стійкої системи громадського здоров’я, який впроваджує організація Пакт.