Illustration

Жіноче лідерство: на шляху відновлення України

Illustration

Жіноче лідерство стає все більш актуальним у сучасному світі, і це особливо важливо для України в контексті викликів, таких як війна, політична та економічна нестабільність. Жіноче лідерство – важливий ресурс для відновлення країни.
У 2022 році стартував проєкт "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України", ​​що фінансувався завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджувався організацією Пакт і ГО ОГІЦ.
Метою проєкту визначено забезпечення комплексної адаптації жінок і дівчат під час війни у чотирьох територіальних громадах шляхом консолідації персональних та місцевих ресурсів, сприяння професійній самореалізації та впровадженню громадських проєктів, а також виконання Національної Стратегії відновлення України, Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки. Мир. Безпека" та Стамбульської конвенції.
Проєкт реалізувався в чотирьох громадах з серпня 2022 по лютий 2023. Це три громади Кіровоградської області — Приютівська селищна, Знам'янська міська, Олександрійська міська територіальні громади, та Кременчуцька міська громада в Полтавській області.

4

громади, телеграм-спільноти, простори підтримки

70

заходів

1000+

жінок

264

години консультацій психотерапевта

268

годин консультацій з кар'єрним коучем

82

години роботи з проєктним менеджером

“Я по повній програмі прокачала свої управлінські навички. Насправді у мене вже був успішний досвід управління великими проєктами, що втілюються на національному рівні, але зараз йдеться не просто про управлінські вміння, а саме про кризовий менеджмент. Після повномасштабного вторгнення команда організації змінилася, деякі спеціалісти і партнери виїхали за кордон, але вдалося зібрати нову професійну команду. Налагодила внутрішні процедури для швидкого запуску та досягнення запланованих результатів. У нас не було часу на “розкачку”. Проєкт всього 7 місяців, дуже багатокомпонентний”.

Анна Орловська, керівниця проєкту

Illustration

Протягом семи місяців учасниці проєкту брали участь в освітніх, дозвіллєвих, ретритних заходах, що допомогли їм розвивати навички лідерства, співпраці та підвищувати самооцінку. У процесі реалізації проєкту використовувались різноманітні підходи, такі як менторство, тренінги з розвитку особистісних якостей та багато інших. Результатом проєкту стала згуртована та проактивна команда жіночих лідерок, готових взяти на себе відповідальність за розвиток своєї країни. Проєкт вплинув й на зростання організаційної спроможності ГО ОГІЦ.

“Якщо порівнювати нашу організацію до проєкту і зараз з автомобілем, то я б сказала, що ми їхали на типовому авто 20 століття, а сьогодні вже опанували мистецтво водіння сучасного автомобіля класу люкс, можна і так сказати. Це якщо жартома, а якщо серйозно, це перезавантаження. Саме на цей проєкт у нас нова команда – дівчата, заряджені емоційно, знають, чого вони хочуть, знають, куди треба рухатися. Неймовірно потужна команда об’єдналася саме в цьому проєкті. І саме в ГО ОГІЦ ми об’єдналися, тому що знаємо, що ми хочемо. Об’єдналися жінки-лідерки, жінки, які вільні, які знають, чого вони хочуть, знають, як про це говорити, як організувати інших дівчат і повести їх за собою, як зрозуміти потреби своїх колєжанок, своїх партнерок, і разом з ними змінювати не лише себе, а змінювати дійсність навколо, відновлювати не лише себе, відновлювати громади, відновлювати Україну”.

Любов Кан, голова правління ГО ОГІЦ

Illustration

Партнерський візит до Івано-Франківська

“Великим плюсом роботи в проєкті стала можливість познайомитися з великою кількістю людей, ознайомитися з діяльністю громадських організацій в різних містах України та пройти навчання щодо розробки адвокаційних кампаній. Завдяки проєкту налагодили горизонтальні звʼязки з багатьма громадськими організаціями та ініціативами, з цікавістю слідкую в соціальних мережах за їх діяльністю”.

Євгенія Мороз, координаторка проєкту

Illustration

На першому етапі реалізації було створено 4 телеграм-спільноти "Жіночий консиліум", де учасниці проєкту обмінювались досвідом та навичками. Спільноти відкрили нові можливості для особистого та професійного розвитку їх учасниць. Протягом тривалості проєкту понад 1000 жінок приєдналися до "Жіночого консиліуму" і змогли знайти в тут підтримку та налагодити контакти з іншими жінками-лідерами. У результаті, в кожній з громад сформувався актив: учасниці проєкту об'єднувались з метою взаємного навчання, розвитку та підтримки одна одної.

“В рамках проєкту я допомагала жінкам – місцевим та ВПО – розкрити себе, знайти себе в нових реаліях, мотивувала на саморозвиток, навчання та започаткування свого бізнесу. Водночас дівчата-учасниці та команда проєкту розкрили в мені потенціал лідерки, коуча. Під час спілкування з дівчатами я ставила їм правильні питання, мотивувала, заохочувала. З багатьма близько затоваришувала, встановила приятельські відносини. Взагалі, у нас утворився сестринський клуб підтримки”.

Оксана Козловська, локальна координаторка проєкту в м. Кременчук

Illustration

Проєкт використовував підхід кар'єрного коучингу, учасниці мали можливість отримувати підтримку від досвідчених кар'єрних коучів, які допомагали встановлювати цілі та пріоритети, підтримувати мотивацію та надавати поради щодо розв'язання різних проблем. Також йшла активна робота з проєктним менеджером, який допомагав учасницям реалізувати свої ідеї та проєкти. Для підтримки психологічного добробуту учасниць, було залучено психолога, який проводив індивідуальні консультації з питань психологічного здоров'я, розвитку мотивації та самопізнання. Усього було надано 264 години індивідуальних консультацій з психотерапевтом, 268 годин з кар'єрним коучем та 82 години роботи з проєктним менеджером.

“Вплив проєкту на мене надзвичайно потужний, адже я роблю улюблену справу — організовую заходи, спілкуюсь з жінками. Є можливість надавати психологічну, коучингову допомогу, консультації проєктного менеджера.Для мене особисто це прорив в особистісному розвитку. Всі ті заходи, які організовуються, дуже цікаві. Я з великою цікавістю і захопленням слухаю те, що кажуть тренери. Як учасниці мені це надзвичайно цікаво. Рада можливості допомогти жінкам, залучивши психолога. Я бачу конкретні результати про те, як жінки на початку проєкту боялись у них були певні сумніви, щось починати. В результаті спілкування з психологом, коучем ВПО знайшли роботу, ведуть курси”.

Ірина Варакута, локальна координаторка проєкту в м. Знамʼянка

Illustration

Команда проєкту не обмежувалась лише підтримкою учасниць проєкту, а також консультувала громадські організації. Результати цієї роботи вражають: було подано 18 проєктних пропозицій, з яких отримано фінансування на реалізацію 6 ініціатив. З цих 6 проєктів вже 3 успішно втілені й допомагають покращувати життя в громадах.

Більше про проєктні ініціативи

Олександрія: допомога переселенцям

Проєкт благодійної організації «Благодійний фонд «Центр Допомоги Олександрія» (БО«БФ«ЦДО») успішно реалізується з метою швидкого та ефективного інформування та соціальної адаптації українців, що постраждали внаслідок війни та знайшли тимчасовий притулок в Олександрійській громаді.
Зокрема, було створено Телеграм канал «Олександрія допомога переселенцям», який має понад 2500 учасників, які оперативно отримують інформацію про надання допомоги. Розроблена база надавачів послуг для ВПО в Олександрійській громаді, довідкові листи/флаєри з вказанням організацій, адрес, телефонів, сайтів, електронних адрес, та каналів комунікації, що дозволяє швидко знайти необхідну інформацію.
Також було проведено опитування щодо працевлаштування ВПО та надано рекомендації для працевлаштування волонтерам з-поміж ВПО. Організовано та проведено ярмарку вакансій для ВПО у День волонтерів.
Постійно ведеться моніторинг інформації від різних структур, що дозволяє оперативно поширювати інформацію серед ВПО. За допомогою цього проєкту вдалося забезпечити швидке та ефективне інформування, а також соціальну адаптацію українців, що потребують допомоги.

Гуманітарна допомога обложеним містам і місцям розміщення ВПО в Україні

Організація "Благодійний Фонд Центр Допомоги Олександрія" спільно з благодійною організацією ACTED забезпечують допомогу місцевим жителям та ВПО, які стали жертвами війни в Україні. Зокрема, організація надає продуктові та гігієнічні набори, забезпечує генераторами публічні місця або критичну інфраструктуру, та інші необхідні речі для забезпечення базових потреб людей. У рамках реалізації проєкту, ACTED розподілила 330 ковдр з підігрівом та павербанків у місті Лиман Донецької області, щоб забезпечити людей необхідними засобами у холодний період часу. Дана ініціатива допомагає людям почувати себе більш безпечно та забезпечує їхню людську гідність, що дуже важливо у складних умовах війни.
«Зараз не у всіх районах є світло, немає подачі води та газу. Зруйновані обстрілами дороги, школи, лікарні та адміністративні будівлі. Хочу висловити величезну подяку ACTED за пледи з підігрівом, які вкрай необхідні в холодний період часу, а також можливість підтримувати тепло в період відключення світла за допомогою портативної зарядки. Ваша підтримка дуже важлива та дає нам надію", – каже Сомік Любов, інженер з охорони праці на пенсії.

Гаряче харчування для вимушених переселенців

Проєкт тривав упродовж майже двох місяців (з 1 грудня 2022 року по 22 січня 2023 року) та охоплював 115 осіб вразливих категорій населення, а саме особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї, люди пенсійного віку, одинокі матусі або татусі з дітьми.
В межах реалізації проєкту виготовлено та видано 4600 порцій безоплатних гарячих обідів. Щодня частину обідів доставляли в місця компактного проживання ВПО – у чотири заклади дошкільної освіти, решту - 77 порцій люди забирали самостійно.
- Це неймовірна підтримка для нас, переселенців. Дуже своєчасна і надзвичайно важлива, - говорить колишня жителька Попасної Луганської області Ніна Кузнєцова. – Завдяки такій увазі, ми почуваємося, як удома. Дякуємо від душі усім причетним до цього гуманітарного проєкту.
В Олександрії проєкт «Гаряче харчування для ВПО» реалізовано громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр за підтримки французької неурядової міжнародної організації ACTED у партнерстві з Олександрійською міською радою за фінансової підтримки Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Осередок арттерапевтичної допомоги «Веселка» 

Ініціативна група Осередок арттерапевтичної допомоги «Веселка» реалізує проєкт з надання психологічної підтримки дітям, підліткам та дорослим, що отримали психологічну травму від війни, переселення, втрати рідних та близьких або насильства. Проєкт включає надання психолого-педагогічної допомоги і соціальної адаптації, профілактику посттравматичного синдрому та створення безпечного та розвивального простору для дітей та батьків у Олександрії.
Для цього була обладнана кімната з необхідними меблями та обладнанням для створення атмосфери комфорту та захищеності, закуплено матеріали для проведення арттерапевтичних занять та проводяться групові та індивідуальні консультації для дітей, підлітків та дорослих. Також створено безпечний простір для батьків та рідних, які чекають своїх дітей під час проведення арттерапевтичних занять. Проєкт щодня допомагає людям, що проживають на території Олександрії та її околиць.

Молодіжний простір в м. Олександрія

Ініціатива націлена на створення молодіжного простору в м. Олександрія, що має на меті залучення молоді до активної участі у розробці та оформленні приміщення молодіжного центру "Другий поверх". Цей простір стане платформою для проведення різноманітних заходів та подій, що сприятимуть розвитку творчих здібностей та активної життєвої позиції молоді. За результатами реалізації проєкту вдалося залучити значну кількість молоді до активної участі в роботі над оформленням приміщення та проведенні подій, які вже отримали популярність серед молоді міста. Також було забезпечено необхідне обладнання та матеріали для реалізації ідей молодіжного простору. Проєкт продовжує працювати та залучати молодь до активної участі у розвитку молодіжного простору в м. Олександрія.

12 кроків до себе

Проект "12 кроків до себе" має на меті надати психологічну допомогу волонтеркам м. Кременчук. У 4-місячній програмі 12 учасниць будуть співпрацювати з психологом, отримувати індивідуальну та групову підтримку для виявлення особистих проблем та стресових станів.

Реалізація проєкту "12 кроків до себе" стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом. Відповідальність за зміст інформації несе ГО ОГІЦ. Представлена інформація не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.

“Особисто для мене проєкт був цікавим і водночас корисним з точки зору роботи в команді. Наразі ми працюємо в умовах війни, яка насправді підсилила нашу згуртованість і активність.  Наш проєкт націлений на культивування жіночого лідерства і я переконалася, що немає хороших чи поганих часів для саморозвитку, навчання, підтримки інших та допомоги своїй країні. Ти завжди там, де маєш бути. Для мене стала більш зрозумілою дієвість менторства. Взаємодія з досвідченим наставником допомагає поставити цілі та розставити пріоритети. І це суттєво підсилює твоє розуміння, що «світло завжди перемагає темряву». Іншими словами, тестування ідей на практиці довело усім учасницям проєкту, що виклики і можливості мають одне джерело. І воно наразі не менш життєдайне, ніж раніше. А ще наш проєкт довів, що громадські організації стають голосами, до яких дослухаються міжнародні донори і це, вважаю, наш важливий внесок у процес відновлення України”.

Ірина Балашова, експертка проєкту з МіО

Illustration

У проєкті проводилися освітні заходи та майстер-класи, які допомагали учасницям розвиватися в різних сферах та набувати нові знання й навички. Це був важливий елемент розвитку учасниць проєкту, який допоміг їм бути більш компетентними та впевненими в житті.

“Проєкт дав мені величезний поштовх до особистісного зросту, адже в рамках проєкту надавались психологічні послуги, послуги з коучингу, проводились різноманітні освітні та дозвіллєві заходи. Як локальна координаторка я комунікую з учасницями спільноти. Щоб ця допомога була кваліфікованою та результативною, я постійно мусила розвиватись і навчатись в гарному сенсі цього слова. За весь проєкт було пройдено багато різних навчань. З кожним пройденим навчанням відчувала, що можу рухатись вперед. Якщо я досягла успіхів, то можу рухатись вперед. І це відчуття того, що ти можеш досягти іншого, досягнуто в цьому проєкті”.

Яніна Сичова, локальна координаторка проєкту в м. Олександрія

Illustration

Крім того, проєкт "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України" активно використовував підхід соціальної взаємодії, що допомагав учасницям розвиватися як лідеркам в громадському житті та підтримувати зв'язки з іншими активними жінками у своїй галузі діяльності.

“Проєкт став викликом, передумовою для особистісного росту команди. З кожним проведеним заходом, з кожною майбутньою подією ми набували нового досвіду та знань, формували спільноту активних жінок-лідерок. Сьогодні маємо вже не одну історію успіху учасниць проєкту. Це історії змін, роботи над собою, історії долання перешкод, прийняття нових реалій, усвідомлення своєї значущості та дієвості”.

Олена Постельняк, комунікаційниця проєкту

Illustration

В межах проєкту був організований триденний тренінг "Бізнес-модель для власної справи", в ході якого жінки-лідерки мали змогу розвивати свої підприємницькі навички та реалізовувати власні бізнес-ідеї. Результатом стало написання 16 бізнес-планів, а чотири переможниці тренінгу отримали можливість закупити обладнання для запуску чи масштабування власної справи. Це стимулювало інших учасниць проєкту до розвитку підприємницьких здібностей та відкриття бізнесу.

Переможниці тренінгу

Вікторія Рясна

"Жіночий консиліум. Знам'янка”

Бізнес-ідея: косметичний кабінет «Енергія для життя» (оздоровчо-відновлювальна апаратна терапія

Єлизавета Бордюг

"Жіночий консиліум. Кременчук”

Бізнес-ідея: навчання й працевлаштування жінок ВПО у інтернет-маркетинговій агенції

Софія Римар

“Жіночий консиліум. Олександрія”

Бізнес-ідея: майстерня натуральних смаколиків «Літо цілий рік»

Анна Данілова

“Жіночий консиліум. Приютівка”

Бізнес-ідея: ательє "Країна майстрів"

“У чотирьох громадах за пів року було втілено вже 70 заходів, у яких взяло участь понад 1000 жінок. Але крім цих видимих результатів є багато підготовчої роботи, яка важливо якісно і вчасно виконувати попри втому, хвороби близьких, особисті втрати. Додайте війну, заборону на проведення публічних заходів, безпекові виклики, блекаути та регулярні відключення електроенергії. За цих умов для виконання запланованих показників потрібно було постійно розробляти сценарії, мати не лише план А і план Б, а й В та Г. І дбати про високу мотивацію та здоровий психологічний клімат у команді.До речі, останнє має величезне значення для підтримки ефективності в процесі втілення проєктів. І я вдячна нашій команді за відвертість, підтримку та високу ефективність, яку ми не тільки транслюємо для жінок зовні, а й формуємо насамперед для себе всередині команди”.

Анна Орловська, керівниця проєкту

Illustration

Наприкінці 2022 року в Кіровоградській та Полтавській областях були проведені тренінги з локалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» для представників консультаційно-дорадчих органів територіальних громад. Під час тренінгів учасниці та учасники обговорювали актуальні завдання органів влади та органів місцевого самоврядування, які стосуються формування та реалізації державної ґендерної політики. Також були згадані виклики та загрози для різних цільових груп, що виникли внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України, а також розглянуто ідентифікацію та реагування на безпекові виклики в стратегіях, програмах та планах дій різного спрямування.


Тренінги з локалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» для представників консультаційно-дорадчих органів територіальних громад

Полтава

Кропивницький

  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image

Відгуки

Учасники та учасниці тренінгу були висококваліфікованими спеціалістами, які зацікавлені в отриманні нових знань та розв'язанні складних проблем у галузі. Цікаво, що на тренінг прийшли представники різних структурних підрозділів, які відповідають за дану тему. Вони працюють разом, діляться проблемами та викликами, обговорюють плани дій та думають, як кожна структура може допомогти розв'язати проблему. Учасникам було цікаво взнати про комплексність теми та про її складнощі. Одному з учасників сподобалося, що він зрозумів, що сам не зможе розвʼязати проблему, і що необхідно залучити всіх за стіл переговорів, щоб допомогти її вирішити. Полтавська область є передовою у впровадженні гендерної політики, тут багато зроблено щодо гендерного бюджетування та гендерних портретів, а також є великий досвід у впровадженні гендерної політики упродовж багатьох років.

Елла Ламах

тренерка

Початково учасники не знали, про що буде тренінг, хоча вони мали загальне уявлення про цю тему. Проте ми зуміли занурити людей в проблему та надати їм інструмент для розв'язання питань. За два дні роботи стало очевидним, що розв'язання питань потребує комплексного підходу та залучення всіх суб'єктів, які працюють в даній сфері на всіх рівнях.
Я впевнена, що тренінг є результативним, оскільки дозволяє представникам структур, що реалізують його на місцях, внести зміни в оновлений план та ефективно реалізувати його. Ми вже працюємо з місцевим рівнем, що особливо важливо для координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади з формування та реалізації державної гендерної політики у всіх сферах життя суспільства. Завдяки проєкту Пакт та організаторам тренінгу ми змогли поспілкуватись безпосередньо з виконавцями на місцевому рівні, почути їхні проблеми та зрозуміти, як їх можна розвʼязати.

Галина Жуковська

представниця Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики

Для мене як представника Урядової уповноваженої важливим є мати контакт з людьми на місцях та комунікувати з ними, щоб зрозуміти, наскільки люди розуміють суть нашої роботи. Тренінг був присвячений Національному плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека", тому важливо, щоб люди на місцях розуміли, для чого ми це робимо. Мені було приємно бачити на тренінгу чоловіків, які також зацікавлені в питаннях забезпечення гендерної рівності. Це включення чоловіків є надзвичайно важливим, оскільки ми говоримо про рівні права та можливості для жінок та чоловіків.
Щоб бути результативним, ми не повинні просто копіювати національні, обласні або місцеві плани дій, а розробляти їх відповідно до конкретних умов регіону, області чи громади. Не потрібно розписувати десятки листів та лити воду, це тільки займе багато часу і ускладнить процес. Менше цілей, але вони мають бути досяжними та зрозумілими.

Анатолій Досич

представник Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики 

Проєкт "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України" був розроблений в рамках національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325. Усі заходи, які організації реалізовують в рамках проєкту, є частиною Резолюції. Тренінги з локалізації, які ми проводимо в 5 областях, включені до проєкту за ініціативою офісу Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, який є бенефіціаром проєкту на державному рівні. Це частина нашої співпраці.

Тетяна Левківська

менеджерка проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», Пакт в Україні

Мені дуже сподобався цей захід, оскільки допоміг він мені зрозуміти концепцію гендерночутливих послуг, яка була досить новою для мене. Я планую передавати ці знання нашим фахівцям із соціальної роботи, щоб вони могли використовувати їх під час надання базових соціальних послуг.

Помогайбо Оксана

провідна фахівчиня із соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб

Моя головна мета полягала в тому, щоб донести до аудиторії ідею того, що гендерна проблематика не є накладеною ззовні, а є необхідною і корисною для нашого суспільства, особливо в умовах збройного конфлікту. Я думаю, що нам вдалося досягти цієї мети, оскільки аудиторія була дуже активною, зацікавленою та залученою. Навіть запитання, які вони задавали, свідчили про те, що вони вже намагаються застосувати ті речі, які ми обговорювали, у своїй роботі.

Марія Дмитрієва

тренерка

Робочі зустрічі щодо впровадження Національного плану Дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» відбулись у 4 громадах: Приютівській селищній, Знам'янська міській, Олександрійська міській територіальних громадах та у Кременчуцькій міській громаді. Представники соціальних служб, поліції, медичних закладів та органів місцевого самоврядування, місцевих ЗМІ, активістки з-поміж ВПО та інші учасники обговорили можливості реалізації плану на локальному рівні. Учасники робочих зустрічей ухвалили рішення прийняти місцеву Програму з протидії гендерно зумовленому насильству та забезпеченню рівних прав жінок і чоловіків у всіх громадах. У Приютівській селищній раді було створено робочу групу для написання проєкту Програми й внесення змін до програми соціально-економічного розвитку.

Для підтримки жінок і дівчат в рамках проєкту було відкрито чотири фізичні простори під назвою "Важлива". Два з них розташовані в приміщеннях комунальної власності, а два - у приватній власності. Крім того, було підписано чотири Меморандуми про співпрацю з владою, що допоможе у підтримці та розвитку цих просторів. Простори облаштовані для роботи, навчання, психологічної і коучингової підтримки, проведення неформальних зустрічей для жінок ВПО та жінок приймаючих громад в містах Олександрія, Знам'янка, Кременчук та смт Приютівка. Тут є облаштоване робоче місце, зона Wi-Fi, передбачена можливість працювати в групах та індивідуально.

Простори підтримки "Важлива" стали платформою для спільної роботи над проєктами, розвитку здібностей та навичок жінок і дівчат. Учасниці проєкту охоче долучаються до їх наповнення активностями.

"Важлива"

Офіційні відкриття просторів підтримки для жінок

Знамʼянка

Олександрія

Приютівка

Кременчук

  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image

“Що особисто для мене дав цей проєкт? З ним я зрозуміла, чого я хочу в житті, чим я хочу займатися далі. Мені дуже подобається проводити різноманітні заходи для жінок як навчальні, так і ретритні, різноманітні майстер-класи, спілкування. Виявляється, мене дуже надихає жіноче коло, наші теплі зустрічі дуже надихають, змушують жити далі, не зупинятись і не стояти на місці. Дуже допомогли консультації коуча, якщо чесно. На багато речей подивилась під зовсім іншим кутом. Планую змінити свою діяльність. Дякую команді, дякую людям, які зараз поруч, яких я зустріла. Просто цей проєкт дав зрозуміти, що ти чогось варта, що ти можеш, і чого ти хочеш не дивлячись на те, що навколо війна”.

Марина Дячук, адвокаційниця ГО ОГІЦ, учасниця телеграм-спільноти “Жіночий консиліум. Приютівка”

Illustration

Тренінги та майстер-класи допомогли об'єднати жінок, зробили їх більш впевненими та прагматичними, підвищили їх рівень знань та навичок. Жінки і дівчата взяли участь в інших заходах проєкту, сформували ближні цілі та напрямки особистісного розвитку. Вимушено переміщені жінки знайшли собі справу по душі, відчули підтримку та повірили у свої сили, тепер вони активно займаються волонтерською діяльністю, викладають танці та проводять майстер-класи для дітей, а деякі з них отримали постійну роботу. Відчуття недосконалості та непотрібності у суспільстві змінилося на прийняття реальності й усвідомлення власного внеску у добробут своєї сім’ї завдяки підтримці команди проєкту та консультаціям психолога та коуча.

Illustration

Пишаємось, що наш проєкт допоміг сформувати спільноту жінок-лідерок, які готові до змін і досягнень!